Tropikal Meyvelerin Sağlığımıza Katkıları


KUMKUAT

Faydaları: C vitamini  bakımından zengin olan Kumkuat, kabuğu ile beraber yenildiğinde gribal enfeksiyonları önlemede önemli rol oynamaktadır. A ,B1 ,B2 ,B3 ve kalsiyum da ihtiva eden kumkuat, Sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Dünyada kabuğu ile beraber yenilen tek narenciye çeşididir. Yağ parçalamaya yardımcı olur.

ÇARKIFELEK (PASSION FRUIT)

Faydaları: Çarkıfelek  C ,B1 ,B2 , B5 ,kalsiyum , fosfor ve protein açısından zengin bir meyvedir. Ayrıca çarkıfelek bitkisi harmin, harmol, harman ve passiflora adı verilen alkaloitleri; flavon, glisosit ve sterol adlı diğer maddeleri içerir. Yıpranan saçlara canlılık verir ve dökülmeleri azaltır.

GRANADİLLA

Faydaları: Granadilla, içerdiği Kalsiyum sayesinde kemik gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Bununla birlikte ayrıca cildi diri ve sağlıklı tutma gibi özellikleri de bulunmaktadır. C, B1 ,B2 ,B3 ,karoten ve kalsiyum açısından zengin bir meyvedir. Hücre yenilenmesi sağladığından tırnak, saç ve deriye iyi gelir.

PITAHAYA (DRAGON FRUIT)

Faydaları: İçerdiği besin ve mineraller itibariyle gözlerin görüş yetisini kuvvetlendirme ve yüksek tansiyonu önleme gibi bir takım özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca içerdiği kalsiyum sayesinde güçlü iskelet sistemi ve kemikler için yararlıdır. Elektrolize yardımcı olur ve vücudun nem dengesini kontrol altında tutar. Potasyum, kalsiyum, magnezyum, lif  ve C vitamini ihtiva etmektedir.

RAMBUTAN

Faydaları: İçerdiği demir minerali sayesinde vücutta hemoglobin oluşumuna yardımcı olur. Bol miktarda potasyum, protein, karbonhidrat, niacin, demir, kalsiyum, fosfor, C vitamini içerir. Kemik ve diş yapısını güçlendirir. Göz bozukluklarına iyi gelir.

GÜVEY FENERİ (PHYSALIS)

Faydaları: Physalis’in, içerdiği karoten sayesinde serbest radikalleri etkisiz hale getirerek yaşlanmayı geciktirici etkisi bulunmaktadır. Antioksidan olan meyve, sinir sistemini de güçlendirir. Cildi güneşin zararlı etkilerinden ve cilt kanserinden korumaya yardımcıdır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır, kan dolaşımını düzenler.Physalis ; C ,B1 ,B2 ,B3 ,karoten gibi bir takım vitamin ve mineraller açısından zengin bir meyvedir.

KARAMBOLA

Faydaları: Karambola, enlemesine kesildiği zaman yıldız şeklinde olan çok dekoratif ve C vitamini deposu bir meyve. İçinde A, B, C vitaminleri ve niasin, potasyum, fosfor mineralleri bulunan karambola; su kaybının fazla olduğu yaz aylarında içinde barındırdığı % 90 su miktarıyla oldukça faydalı.

LİÇİ

Faydaları: Liçi içinde kalsiyum, demir, fosfor, karbonhidrat ve C vitamini ihtiva eder. Bu yönleri ile aslında metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliğe de sahip olduğu söylenebilir. 

İhtiva ettiği besin ve mineraller itibariyle iskelet sisteminin ve kemiklerin gelişimine faydalı bir meyvedir. Dişlerin sağlıklı gelişimine yardımcı olur, hemoglobin oluşumunda etkilidir.

Verita Hakkında: 12 Ay Boyunca Taze Meyve
1980 yılında muz ithalatıyla yola çıkan Verita bugün 6 kıtada, 36 farklı ülke ve farklı iklimlerde yetişen her çeşit meyveyi düzenli, sağlıklı, yüksek kaliteli, ekonomik ve hijyenik koşullarda 12 ay boyunca mevsim tazeliğinde Türkiye’ye getiriyor. Verita, küresel ölçekte kalite ve verimliliği artırmak amacıyla Kosta Rika ve Hollanda’daki organizasyonlarıyla Türkiye’ye ithalat zincirini yönetiyor. Portföyündeki 30'dan fazla çeşidiyle “dünyanın meyvesi”ni başta seçkin marketler ve manavlar olmak üzere tüm Türkiye’de Verita standartlarına uygun satış noktalarında tüketicinin beğenisine sunuyor. Verita, Denizli’deki 1000 dönümlük arazisinde Türkiye pazarı için ürettiği elma, armut ve üzüm türlerini ihraç etme potansiyeline de sahip.