• 17.07.2006

Tropikal Meyvelerin Sağlığımıza Katkıları

Kumkuat, çarkıfelek, granadilla, pitahaya, rambutan, güvey feneri, karambola, liçi...Birbirinden farklı tat ve özellikleri ile tropikal meyvelerin faydaları saymakla bitmiyor. Vitamin deposu bu meyveleri daha yakından tanımaya ne dersiniz?

 • 08.09.2017

Alzheimer’den Tüberküloz’a Mangosten Farkı

Büyüme, gelişim ve sağlıklı beslenme açısından gerekli temel besin maddelerini içeriğinde bulunduran mucizevi meyve Mangosten, Alzheimer’dan tüberküloza kadar birçok hastalığın tedavisinde öne çıkıyor. Kabukları ve diğer kısımları ile de sağlık açısından önemli bir ayrıcalığa sahip olan Mangosten, özellikle Asya ülkelerinin geleneksel tıbbının bir parçası haline gelmiş durumda.

 • 08.09.2017

Düşük Kalorisi ile Diyet Listelerinin Vazgeçilmezi

Hem tadı hem de sağlık açsısından faydaları ile özellikle Avrupa ülkelerinde popüler olarak tüketilen Yıldız Meyvesi, bulaşıcı hastalıklara karşı vücut direncini artırırken, düşük kalorili olması nedeniyle diyet listelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

 • 08.09.2017

Kilo Vermek Artık Daha Kolay

Kilo vermekte zorlanan ve sindirim sorunu yaşayanlara destek Malezya’dan geliyor. Malezya’nın dünyaca ünlü egzotik meyvesi ananas, sindirimi kolaylaştırıcı özelliği ile yağ yakımını hızlandırıyor. Ananas, kanserden tansiyona, gözlerde meydana gelen sarı noktadan diş etleri rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığa olumlu yönde etki ediyor.

 • 08.09.2017

Kış Aylarına Doğal Koruma: Pitaya

Ülkemizde yeni yeni bilinirliği artan bu nedenle yetiştiği ülkelerdeki farklı kültürlerin etkisiyle pitaya, pitahaya, ejder meyvesi, çilek armudu, kaktüs meyvesi ya da dragon fruit olarak adlandırılan bu ünlü egzotik meyve kış aylarının doğal koruma yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. En bilinen adıyla Pitaya, içeriğindeki C vitaminin etkisiyle güçlü antioksidan bir özellik gösteriyor.

 • 08.09.2017

Malezya’nın Egzotik Meyveleri İstinye CarrefourSA’da

İstinye CarrefourSA’da düzenlenen Malezya Günleri kapsamında tadımı gerçekleştirilen Malezya’nın dünyaca ünlü egzotik meyveleri büyük ilgi görüyor.

 • 08.09.2017

Yaşlanmaya Karşı Doğal Savaşçı: Jackfruit

Dünyanın en büyük meyvesi olarak bilinen ve içeriği nedeniyle meyvelerin şahı olarak anılan Jackfruit, aynı zamanda genç, kusursuz bir cildin adresi olarak da gösteriliyor. Vitamin, mineraller, phytonutrientler, karbonhidrat, elektrolitler, lif, yağ ve protein açısından zengin bir kaynak olan Jackfruit, yaşlanma karşıtı, doğal bir savaşçı.

 • 11.05.2017

Şifa Deposu “Taze Zerdeçal” Dört Mevsim Sofranızda

Verita’dan sağlıklı beslenmek isteyenlere müjde! Şifa deposu “Taze Zerdeçal” dört mevsim sofranızda. Verita tropikal meyve ailesine yeni bir üye daha katıldı. Verita Taze Zerdeçal, sağlıklı beslenmek isteyenler için aromatik acımsı lezzeti, güzel kokusu ve tazecik dokusuyla raflardaki yerini aldı.

 • 13.05.2017

Tayland’ın Egzotik Meyvelerindeki Sağlıklı Sırlar

Tayland denince akla ilk gelenlerden biri de egzotik tatlar... Verita’nın Tayland'dan Türkiye'ye ithalatını gerçekleştirerek pazara sunduğu ürünlerden Demirhindi, Zerdeçal ve Taze Hindistan Cevizi meyvelerinin faydaları, nasıl seçilmesi gerektiği, kullanım alanları Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli'nin önerileri ve tarifleriyle anlatıldı.

 • 16.05.2017

Ramazan’da Hurmaya Rakip Geliyor

Uzak Doğu’nun egzotik tatları Ramazan’da hurmaya rakip olmaya hazırlanıyor. Verita tarafından Tayland’dan ithal edilen Demirhindi, Zerdeçal ve Taze Hindistan Cevizi meyvelerinin faydaları, geleneksel Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olacağa benziyor. Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli şifa kaynağı ve susuzluğu gidermeye yardımcı olan bu meyvelerin ayrıcalıkları hakkında önemli bilgiler veriyor.

 • 02.04.2018

1,5 Liraya Şifa Veren Altın Bitki

Verita tarafından tüm Türkiye’deki CarrefourSA’larda tüketicinin beğenisine sunulan Peru’nun şifalı bitkisi taze zerdeçal, düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.

 • 02.04.2018

Tabiatın altın reçetesi: Taze zerdeçal

Uzun yıllardır sindirim sistemi, iltihap giderici ve antioksidan faydaları için kullanılan taze zerdeçal, bilim dünyasının hakkında araştırma yaptığı birçok şifalı bitkinin önüne geçti.  Verita tarafından Peru’dan ithal edilen bu şifalı bitki şimdi marketlerde 100 gramı sadece 1,5 TL'den satışa sunuluyor.

 • 02.04.2018

Taze Zerdeçal İle Leziz Tarifler

Mutfağınızda yeni ve sağlıklı tatlar mı yaratmak istiyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz. Doğa mucizesi zerdeçal; diyabetten kansere, bağışıklık sistemi hastalıklarından alerjiye kadar birçok hastalığı önlerken, aynı zamanda kilo vermekte zorlanan kişilerin diyetlerinde yardımcı olarak görev alıyor.

 • 02.04.2018

Zerdeçalın Bilinmeyen Faydaları

Zerdeçalın, antioksidan ve antienflamatuar etkilerinin yanı sıra, sağladığı sıra dışı faydaları sizleri bir hayli şaşırtacak.

 • 03.05.2018

Ramazan’da Sindirim Sorununa Taze Zerdeçallı Çözüm

Ramazan ayında herkesin şikayet ettiği sindirim sorunları, halsizlik ve ağız kokusu gibi ortak sorunları doğanın şifalı bitkisi taze zerdeçal tarifleriyle gidermek mümkün.

 • 17.07.2006

Dünyanın Meyveleri Tek Sepette

Bugüne kadar belki adını da tadını da bilmediğiniz olağanüstü tropikal lezzetler için artık bir telefon yeterli! İster kendiniz tüketin ister hediye edin. Meyvenin de hediyesi mi olur diye düşünüyorsanız bize kulak verin… Yeni moda rengarenk ve birbirinden değişik egzotik meyvelerle dolu şık sepetler şaşırtıyor.