İdeal, Tüm DünyanınTam Tedarikçisi

İdeal’in Çok Değerli İş Ortakları, Kıymetli Dostlarımız ve Çalışanlarımız;

İdeal ailesi olarak, bir dünya markası olma rüyamızı önce inanarak, inandığımız değerler uğrunda yılmadan mücadele ederek ve çok çalışarak gerçekleştirme yolunda ilerliyoruz.

1997 yılında ilk önce Verita markası ile başladığımız bu yolculukta, ailemiz ve ailemizin bir parçası olan tüm çalışanlarımızın vazgeçilmez ilkesi olan dürüstlükten asla ödün vermeden, 2002 yılında İdeal Tarım Ürünleri Ticareti AŞ ‘yi kurduk.

Bugün geldiğimiz noktada  “Dünyanın Meyvesi” konsepti ile 6 kıta, 36 ülkeden tedarik ettiğimiz onlarca kaliteli meyve ve sebzeyi tüketicilerimiz ile buluşturuyoruz. Ancak; asıl gurur duyduğumuz konu ise ithalat yolu ile başladığımız bu zorlu süreçte, şu anda ülkemizde oluşan farkındalık ile artık biz de pek çok tropikal ürünün yetiştiricisi ve hatta ihracatçısı konumuna geldik.

Tam tedarikçi ilkesiyle çıktığımız bu yolda, bugün küresel ölçekteki hareketleri yönetiyor; üretim, satın alma, depolama, ulaştırma gibi konularda kalite ve verimliliği artırmak amacıyla küresel organizasyonlarla iş birlikleri yapıyoruz.

Meyve yetiştiriciliği, hasadı, standardizasyonu, depolaması, paketlemesi ve lojistiği gibi konularda yeni bilgi ve teknolojileri takip ederek uygulamalar geliştiriyoruz. Böylece sektörün standartlarının yükselmesine katkıda bulunuyoruz.

Tüm dünyadaki tarımsal üretim standartlarını yakından takip edip, mükemmellik konusunda ciddi emek sarf ediyoruz. Ürünlerin kalitesinde sağlanan güven ve marka değerimizle eşsiz meyve ve sebzelerimizi tüketicimizle buluşturuyor ve bu ürünlerin mutfaklarda yer bulması konusunda çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaları bütün samimiyetimiz ve koruduğumuz etik değerler ile insan ve doğaya saygı çerçevesinde sürdürmeye devam edeceğimizi büyük bir mutluluk ve inançla bildirmek isterim.

Bugün geldiğimiz noktada bizimle beraber olan tüm değerli dostlarımıza, iş ortaklarımıza ve ailemize teşekkür ediyor; hepinize saygı, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

S. Zeki Birincioğlu
İdeal Tarım Ürünleri Tic. AŞ
Yönetim Kurulu Başkanı