Malezya’nın Egzotik Meyveleri İstinye CarrefourSA’da


İstinye CarrefourSA’da düzenlenen Malezya Günleri kapsamında tadımı gerçekleştirilen Malezya’nın dünyaca ünlü egzotik meyveleri büyük ilgi görüyor.

CarrefourSA, Türkiye’de Verita tarafından market ve satış noktalarına sunulan egzotik lezzetler için İstinye’de özel bir tadım düzenliyor. Hem tadı hem de sağlık açısından faydaları ile özellikle Avrupa ülkelerinde popüler olarak tüketilen Yıldız Meyvesi, cilt konusunda kozmetik ürünler birbirleri ile rekabet ederken dünyanın en büyük meyvesi olarak bilinen Jackfruit,  zengin içeriği ile doğal bağışıklık sistenim koruyucusu olan Pitaya,  dengeli beslenme ve diyetin ayrılmaz parçası Ananas, sağlıklı beslenme açısından gerekli temel besin maddelerini içeriğinde bulunduran mucizevi meyve Mangosten ve cempedak, rambutan, rockmelon, mango ve guava gibi pek çok meyveyi İstinye CarrefourSA ziyaretçileri deneme şansı yakalıyor.

Daha önce de Tayland meyvelerinin tanıtımıyla büyük ilgi gören CarrefourSA tadım günleri bu defa da Malezya’nın birbirinden ilginç meyvelerini tüketicisine yeni lezzetler sunuyor. Tadım etkinliği 8 Eylül Cuma günü 12.00-20.00 saatleri arasında devam edecek.

Verita Hakkında: 12 Ay Boyunca Taze Meyve
1980 yılında muz ithalatıyla yola çıkan Verita bugün 6 kıtada, 36 farklı ülke ve farklı iklimlerde yetişen her çeşit meyveyi düzenli, sağlıklı, yüksek kaliteli, ekonomik ve hijyenik koşullarda 12 ay boyunca mevsim tazeliğinde Türkiye’ye getiriyor. Verita, küresel ölçekte kalite ve verimliliği artırmak amacıyla Kosta Rika ve Hollanda’daki organizasyonlarıyla Türkiye’ye ithalat zincirini yönetiyor. Portföyündeki 30'dan fazla çeşidiyle “dünyanın meyvesi”ni başta seçkin marketler ve manavlar olmak üzere tüm Türkiye’de Verita standartlarına uygun satış noktalarında tüketicinin beğenisine sunuyor. Verita, Denizli’deki 1000 dönümlük arazisinde Türkiye pazarı için ürettiği elma, armut ve üzüm türlerini ihraç etme potansiyeline de sahip.